avatar Tomasza Cekało

9 przydatnych linków dla Microsoft Design Language

Frameworki i biblioteki do projektowania aplikacji zgodnych z wytycznymi firmy Microsoft.

Jak sprawić, by aplikacja webowa była bardziej MODERN?

MDL, dawniej Modern, jeszcze dawniej Metro (Microsoft...) polega dostosowaniu się do paru zasad projektowania aplikacji, które można przeczytać tutaj . Projektując aplikację przeglądarkową mamy komfort korzystania z gotowych rozwiązań innych. I tak mamy do wyboru:

nazwa GitHub kafelki opis
bootswatch yeti tak nie szablony wordpressa, bardzo ładne
Metro UI CSS tak tak najlepszy według mnie framework pod aplikacje projektowane dla użytkowników produktów Microsoftu, zawiera największy wybór rodzajów kafelków z pośród wszystkich pozycji w tej tabeli
metro-bootstrap tak tak zawiera sporo komponentów, chociaż nie podoba mi się jej strona z dokumentacją
metro-bootstrap tak tak bulma wygląda bardzo ciekawie, schludnie i przejrzyście
winstrap tak ??? oficjalne? rozszerzenie bootstrapa od Microsoftu. Dokumentacja chaotyczna, nie widzę też nic co nazywa się tile, ale podobnie wyglądają kontrolki o nazwie gutter? Ogólnie nie polecam.
bootstrap-flat tak tak jakby Tutaj ciekawostka. Rozszerzenie bootstrapa, inspirowane googlowymi, applowymi i microsoftowymi wyznacznikami projektowania aplikacji. Stworzone przez Scorra Dormana, co prawda nie zawiera kafelków jako-takich, lecz posiada sporo kontrolek które je przypominają. Zdecydowanie warte polecenia.
Office UI Fabric tak nie Jeden z najbardziej rozbudowanych frameworków tutaj, z dużą ilością kontrolek do tworzenia alikacji. Ma całe mnóstwo wad, w tym różne dziwactwa i nie zawsze wczytującą się dokumentację.
bootmetro tak tak jeden ze słabszych projektów, nie wspierany od ponad dwóch lat.

Z wszystkich zamieszczonych tu rozwiązań mogę polecić Metro UI CSS, do tego podobały mi się bootstrap-flat oraz bulma. Jeśli chcesz zMODERNizować (eyyy ☜(゚ヮ゚☜) (☞゚ヮ゚)☞ ) aplikację, to polecam wybrać jeden z tych trzech.

Web Statistics