avatar Tomasza Cekało

Projekt: Front End

Mój pierwszy wpis, początek bloga, o daj się poznać i planach na przyszłość

Trochę o mnie:

Jestem programistą .NET z ponad 4-letnim doświadczeniem. W wolnym czasie trenuję Kick-boxing, latam dronem, amatorsko robię zdjęcia, tańczę salsę i bachatę. Obecnie pracuję w firmie Infinity Group.

Dlaczego powstał ten blog?

Sam pomysł na bloga wziął się z konkursu DajSięPoznać2017, o którym więcej można przeczytać tutaj. Do ostatecznego spróbowania swoich sił przekonały mnie dwie rzeczy:

  • Stwierdzenie Macieja Aniserowicza w filmiku, że pisząc bloga nabywa się umiejętności miękkich -z tymi u mnie słabo i warto byłoby to zmienić.
  • Blog, jako zachęta do rozwijania projektów pobocznych -ciągle pracuję dla kogoś innego, marząc o dorobieniu na boku. Nie znajdując klientów (nie, że się w tym zakresie jakoś staram) chciałbym stworzyć jakiś produkt, coś swojego. Prowadzenie bloga i pisanie kodu open-source na pewno potrafi zachęcić do rozwijania projektów pobocznych.

O projekcie:

Wiele osób nie miało pomysłu na to, co napisać w ramach projektu pisanego na konkurs Daj się poznać. U mnie problem był inny: Pomysłów miałem aż za dużo. Mając zbyt duży wybór, nie mogłem się zdecydować, co będzie za mało lub zbyt ambitne, który pomysł przyda się jako open source a który szkoda będzie otworzyć. Postanowiłem, że projektów będzie kilka, pewnie małych. W ramach projektu otwartym kodem będzie front-end, jeśli powstaną jakieś bazy albo web-service'y to będę je robił w .NET i trzymał u siebie. Muszę jeszcze postanowić, który pomysł pójdzie na pierwszy strzał, co będzie najłatwiej zrobić. O tym, co czeka na realizację napiszę wkrótce.

Web Statistics